Drejtoria e Personelit

Drejtoritë e stafit për shkolla individuale mund të gjenden në faqen e internetit të secilës shkollë.

Zyra Qendrore

Charles D. Britton, Ed.D, Superintendent

cbritton@portlandct.us

33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.6790
Faksi 860.342.6791

Meg Wright, asistente ekzekutive
mwright@portlandct.us
33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.6790
Faksi 860.342.6791

Stephanie Fragola,

Asistent i Kryeinspektorit për Biznes dhe Çështje Financiare sfragola@portlandct.us
33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.6794
Faksi 860.342.6791

Jennifer Gochee,

Llogaritë e pagueshme, lista e pagave, specialist i personelit
jgochee@portlandct.us
33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.6793
Faksi 860.342.6791

Zyra e Shërbimeve Studentore

Zonja Dawn Davis
Drejtori i Shërbimeve Studentore
ddavis@portlandct.us

33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.2778
Faksi 860.342.6791

Nancy Bakos, Asistente Administruese e Shërbimeve të Studentëve
nbakos@portlandct.us
33 East Main Street
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.2778
Faksi 860.342.6791

Drejtori i Kurrikulës, Udhëzim / Teknologji

Eric Martin

Drejtori i Kurrikulës, Udhëzimit dhe Teknologjisë

emartin@portlandct.us

33 East Main Street

Portland, CT 06480

Telefoni 860.342.6790

Faksi 860.342.6791

Ekipi i Teknologjisë

Nisar Mian
Menaxher i IT-së

nmian@portlandct.us
Rruga e Lartë 95
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.1720

Elliot McBride
Teknik i Teknologjisë
emcbride@portlandct.us
Rruga e Lartë 95
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.1720

Holly Russo

Specialist i Menaxhimit dhe Komunikimit të të Dhënave
hrusso@portlandct.us
Rruga e Lartë 95
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.1720

Drejtori Atletik

Drejtori Atletik

Christopher Serra

Email: portlandad@portlandct.us

Telefoni: 860-342-1720

Lidhja e faqes atletike të internetit

Administratorët e shkollës

Pamja Fillore e Luginës
Znj. Jessica Bruenn, Drejtore
jbruenn@portlandct.us
81 Rruga e Lartë
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.3131
Faksi 860.342.3138

Shkolla Gildersleeve
Z. Ryan Walstrom, Drejtori
rwalstrom@portlandct.us
575 Rruga kryesore
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.0411
Faksi 860.342.3194

Shkolla e Mesme Brownstone

Znj. Allison Hine, Kryesore
ahine@portlandct.us
Rruga kryesore 314
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.6765
Faksi 860.342.6766

Shkolla e Mesme Portland

Chuck Hershon, Drejtori

chershon@portlandct.us

Bashkë-Drejtor
Znj. Kathryn Lawson, Bashkë-Drejtore
klawson@portlandct.us
93 Rruga e Lartë
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.1880
Faksi 860.342.3934

Shkolla e Mesme Portland
Znj. Kathryn Lawson, Drejtore
klawson@portlandct.us
Chuck Hershon, Bashkë-Drejtor

chershon@portlandct.us

Rruga e Lartë 95
Portland, CT 06480
Telefoni 860.342.1720
Faksi 860.342.4108

</s></s>

  Shkollat ​​Publike CT Portland

33 East Main Street, Portland, CT 06480

Telefoni: 860.342.6790 Faksi: 860.342.6791

© 2021   Hyrja në Uebfaqe