Kurrikula, udhëzimi dhe teknologjia

Eric Martin

Drejtori i Kurrikulës, Udhëzimit dhe Teknologjisë

Shkollat ​​Publike të Portland

33 East Main Street

Portland, Konektikat 06480

Tel. (860) 342-6790 x1499

Faks (860) 342-6791

</s></s>

Specialistët e Kurrikulës

Ann Marie Szerejko

Specialist Arti

aszerejko@portlandct.us

</s></s>

Corey Toussaint

Specialist i CTE

ctoussaint@portlandct.us

</s></s>

Johnna Cunningham

K deri 6 Specialist i ELA-s

jcunningham@portlandct.us

</s></s>

Beth McCormick

7 deri 12 Specialist i ELA-s

bmccormick@portlandct.us

</s></s>

Elisha Millerd

Specialist për media i bibliotekës

emillerd@portlandct.us

</s></s>

Krista Larson

Specialist i matematikës

klarson@portlandct.us

</s></s>

Kristin Novak

Specialist i muzikës

knovak@portlandct.us

</s></s>

Chris Serra

Specialist i Edukimit Fizik

cserra@portlandct.us

</s></s>

Sindi Harrington

Specialist i leximit

charrington@portlandct.us

</s></s>

Suzanne McDougall

Specialist i shkencës

smcdougall@portlandct.us

</s></s>

Rob Raines

Specialist i Studimeve Sociale

rraines@portlandct.us

</s></s>

Stefanie Junker

Specialist i Gjuhës Botërore

sjunker@portlandct.us

</s></s>

</s></s>

  Shkollat ​​Publike CT Portland

33 East Main Street, Portland, CT 06480

Telefoni: 860.342.6790 Faksi: 860.342.6791

© 2021   Hyrja në Uebfaqe